Grupa wsparcia dla rodziców

Głównym celem spotkań jest dzielenie się doświadczeniami z bycia rodzicem dziecka z niepełnosprawnością. Rodzicielstwo jest poważnym wyzwaniem i w każdym kolejnym etapie życia dziecka – innym. Szczególnie bycie rodzicem dziecka niepełnosprawnego jest pełne różnych trudności.

Na spotkaniach grupy rodzice mogą porozmawiać z innymi, przekonać się czy problemyz ich dzieckiem są podobne do tych które mają inni rodzice, podzielić się i poprosić o wyrażenie zdania innych rodziców. Grupę tworzą przede wszystkim rodzicei to oni wnieśli potencjał, energię, oni dzielą się swoimi doświadczeniami.

Oprócz rozmów i wymiany doświadczeń grupy rodziców uczniów Ośrodka oraz Niepublicznego Przedszkola „Mamy Siebie” spotkania mają celu integrację rodziców oraz wyposażenie ich w umiejętności pedagogiczne oraz zorganizowanie przestrzeni do możliwości odreagowania stresów i napięć dnia codziennego.

Grupa wsparcia pozwala zmniejszyć wątpliwości rodziców, ich niepokoje, pozwala łatwiej zaakceptować ich trudną sytuację rodzinną. Jest miejscem w którym można odpocząć, podzielić się swoimi problemami, uzyskać wsparcie.