15/16 – 21 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

15/16 – 21 MARCA – ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

W poniedziałek, 21 marca w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno – Wychowawczych i w  Niepublicznym Przedszkolu Specjalnym „Mamy Siebie”, po raz pierwszy odbędą się obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

Data obchodów nie jest przypadkowa. 21 marca wyznacza początek astronomicznej wiosny, symbolizuje odrodzenie Ziemi oraz narodziny ludzi niezwykłych. Osoby z Zespołem Downa w 21 parze chromosomów zamiast dwóch, mają trzy chromosomy. Według statystyk, co 3 minuty na świecie rodzi się dziecko z tą genetyczną niepełnosprawnością – trisomia 21.

Zachęcamy wszystkich do założenia w tym dniu kolorowych skarpeteki solidaryzowania się z osobami, które są odmienne od nas „różnicą tak drobną, że widoczną dopiero pod mikroskopem”. Szczególną prośbę kierujemy do nauczycieli placówek oświatowych aby na ten dzień zachęcili swoich podopiecznych do założenia dwóch kolorowych skarpetek nie do pary. Prosimy o przesłanie fotorelacji z kolorowych obchodów tego szczególnego dnia na adres e-mailowy Niepublicznego Przedszkola ,,Mamy Siebie”:  stowarzyszenie.mamysiebie@gmail.com do dnia 25 marca 2016 r.