20/21 – Higiena jamy ustnej

http://mamysiebie.pl/wp-content/uploads/2021/02/151088294_260442382277256_5664388565927932824_n.jpg20/21 – Higiena jamy ustnej

W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia, które są kontynuacją programu „Czyściochowe Przedszkole. Dzisiejszym tematem była higiena jamy ustnej. Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, w których dowiedziały jak prawidłowo dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób należy czyścić zęby i co jeść aby zachować piękny i zdrowy uśmiech.

Przedszkolaki segregowały zdrowe i niezdrowe produkty, które spożywamy na codzień. Za pomocą spinaczy dopasowywały i przypinały do zdrowego i chorego ząbka. Dzieci szczotkowały zabrudzone ząbki szczoteczkami wykonanymi z patyczków i kolorowych pomponików. Pomoce na zakończenie zajęć mogły zabrać do domu, jako rekwizyty, przypominające o dbaniu o ząbki. Dzieci miały możliwość nauczyć się jak prawidłowo nitkować ząbki i wykonywały to przy pomocy klocków i nici dentystycznej.

Wszyscy wspólnie wykonaliśmy dzień wcześniej eksperyment z jajkiem zanurzonym w szklankach z wodą i octem. Dziś dzieci zaobserwowały zmiany, jakie zaszły w jednej ze szklanek, w której wlaliśmy ocet i umieściliśmy jajko. Na koniec dzieci wykonały pracę plastyczną na konkurs. Przedszkolaki wykleiły popcornem ząbka. Radości nie było końca, co widać na zdjęciach. Zachęcamy oczywiście do głosowania na prace naszych kochanych Przedszkolaków, które dziś zostaną zamieszczone na stronie www.rossmann.pl/czyściochowe-przedszkole. Głosować będzie można od 1 marca.