2014/2015 – W królewstwie dyń

2014/2015 – W królewstwie dyń

Piątkowy poranek 19 września b.r. był bajkowy dla dzieci z naszego przedszkola za sprawą uczniów klasy 0a, Ic z Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, którzy postanowili wspólnie z nami barwnie pożegnać letnią porę roku.
Wyobraźnia dziecięca pozwoliła zamienić szkolny plac zabaw w Królestwo Dyń, w którym zorganizowano wystawę wyjątkowych okazów, zabawy integracyjne w kręgu, tor przeszkód, wspólne tworzenie dyniowego węża, zabawę w stonogę, historyjkę obrazkową „O Króliczkach, które uwielbiały dynie” oraz odpoczynek na karuzeli, huśtawce, bądź w drewnianej wieży. W tym samym czasie inne osoby ozdabiały malunkami dyń „ściany królewskich komnat”.
W drugiej połowie spotkania był czas na skosztowanie soku wieloowocowego – łatwo domyślić się, że z zawartością dyni. W ten sposób uczestnicy poznali jej walory smakowe, wartości odżywcze, skład witaminowy, a nawet przepis na dyniowe frytki.
Od uważnego słuchania oderwały dzieci cztery białe króliczki, wspomniane już w historyjce obrazkowej. Ileż było radości podczas obserwacji małych zwierzaków i poszukiwania dla nich świeżego źdźbła trawy.
Na koniec wszyscy przystroili się w złote medale i z należytą godnością wzajemnie dziękowali sobie za wspólną zabawę.

Dzieci oraz pracownicy przedszkola serdecznie dziękują Wychowawcom klas – p. Annie Kryszczuk i p. Iwonie Rubacha za organizację tego wydarzenia oraz wspólną zabawę integrującą małych odkrywców świata.