2014/2015 – WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

2014/2015 – WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

28 października 2014 roku przedszkolaczki z Niepublicznego Przedszkola „Mamy Siebie” wspólnie ze swoimi rodzicami oraz uczniami szkoły podstawowej i gimnazjum i nauczycielami pojechali na długo oczekiwaną integracyjną wycieczkę do Nowej Dęby.

Jej celem było poznanie Fabryki Bombek, sposobu wyrobu ozdób choinkowych – od początku do końca trwania tego pracochłonnego procesu. Uczniowie zobaczyli, w jaki sposób wydmuchiwane są szklane kulki, a następnie mogli podziwiać sposób ich zdobienia.

Aby się przekonać, że jest to faktycznie trudna i precyzyjna praca, dzieci wzięły udział w warsztatach. Każdy uczestnik naszej wyprawy dostał bombkę, którą mógł samodzielnie ozdobić.
Na koniec wizyty w fabryce zaszliśmy do sklepu firmowego. Tam nastąpiło istne szaleństwo zakupów. Wszystkie oferowane ozdoby wyglądały fantastycznie. Trudno było wybrać spośród nich te najładniejsze. Pełni niesamowitych wrażeń wsiedliśmy do autobusu, w którym czekało na dzieci pełne pudełko różnokolorowych bombek z imionami uczniów. Przywiezione ozdoby będą z pewnością niezwykłą ozdobą świąteczną w każdym domu.